Вішвагуруджі народився 15 серпня 1945 року в селі Рупавас, в районі Палі, Раджастхан. Його батьки, Пандіт Крішна Рамджі Гарг і Шріматі Пул Деві Гарг, обидва віддані віруючі люди, даи йому ім'я Мангілал. Будучи дитиною, більшу частину свого вільного часу він присвячував молитвам і медитації. Уже в підлітковому віці він був посвячений у Свамі своїм Гуру - Хінду Дхармсамрат Парамханс Шрі Свамі Мадхаванандаджі, з яким він жив в ашрамі протягом декількох років, виконуючи ануштан - суворі духовні практики.
У 1972 році він приїхав до Європи. Тут він зіткнувся з потребами сучасної людини, і це його надихнуло на те, щоб поєднати стародавнє логічне усвідомлення і відкриття сучасної науки зі своїм багатим досвідом. Таким чином він створив цілісну і міжнародно визнану систему практики, звану «Йога в повсякденному житті», яка поширилася з Європи по всьому світу на благо людства і всіх живих істот і надихнула сотні тисяч людей повсюдно.
Протягом останніх 45 років Вішвагуруджі активно подорожував по всьому світу, невпинно поширюючи місію Сат Санатан Дхарми і Йоги згідно навчань Бхагаван Шрі Діп Нараян Махапрабхуджі. Куди б він не йшов, він вчить людей розуміти і любити себе та інших і допомагає їм усвідомити сенс і мету свого життя. Його послання є таким: розуміння, повага і терпимість між націями, культурами і релігіями, ненасильство, захист природи і навколишнього середовища і вегетаріанський спосіб життя.
10 квітня 1998 року Міжнародний Релігійний Парламент нагородив Парамханс Свамі Махешварананду титулом «Сарва-Бхаум Санатан Дхарма Джагатгуру».
На Маха Кумбха Мелі в Харідварі , Індія, 13 квітня 1998 року він був призначений Махамандалешваром Маха Нірвані Акари.
У 2001 році, з нагоди Маха Кумбха Мели в Праяградж (Аллахабад) Відват Самадж присвоїв Сваміджі вищий духовний титул Вішвагуру (Учитель Всесвіту) у присутності Його Cвятості Джагатгуру Шрі Шанкарачарьї Шрі Свамі Нарендранандаджі Сарасваті.
Особливо в комуністичний період, духовна і гуманітарна робота Вішвагуруджі надавала велику моральну підтримку людям Східноєвропейських країн: Чехословаччини, Угорщини та Югославії. Завдяки його видатній благодійній, гуманітарній, релігійній роботі і роботі з охорони навколишнього середовища, а також його невтомним зусиллям по привнесенню терпимості і миру в усьому світі, Сваміджі був визнаний соціальними, медичними, релігійними та політичними високопосадовцями в різних країнах світу.
За свої безкорисливі зусилля протягом 20 років він отримав лист подяки від Президента Чеської Республіки пана Вацлава Хавела. Хорватський Президент Стаефан Месич визнав гуманітарне служіння Вішвагуруджі в Хорватії за останні 30 років, нагородивши його орденом Хорватської Зірки із зображенням Катаріни Жрінскі.
Усвідомлюючи гостру необхідність в заохоченні та розвитку усвідомлення миру в усьому світі, Парамханс Свамі Махешварананда повсюдно поклав початок міжрелігійного діалогу та молитвам за мир у всьому світі з представниками світових релігій
На своїй батьківщині, в Індії, він ініціював кілька гуманітарних проектів в системах охорони здоров'я та освіти, таких як поект «Гьян Путра», який підтримує дітей з незаможних сімей, таким чином дозволяючи їм ходити до школи. Поточні проекти - це будівництво лікарень і шкіл для дівчаток унедостатньо забезпечених сільських місцевостях, а також будівництво і створення Інституту аюрведи, натуропатії та йоги.та громадськими діячами і бере активну участь у міжнародному конгресі і конференціях.
Сваміджі був визнаний і донині визнається по всьому світу державними діячами, науковцями, лікарями та посадовими особами з різних релігій за десятиліття відданої гуманітарної та духовної роботи, а також за безперервну боротьбу за здоров'я і добробут людей і природи, за захист довкілля та світу . За своє служіння науці Йоги і за заохочення фізичного, ментального, соціального і духовного здоров'я людей він був нагороджений почесними титулами доктора йоги і професора духовної науки йоги.
Як учень і послідовник Хінду Дхармсамрат Парамханс Шрі Свамі Мадхавананди, він є частиною однієї з найдавніших духовних традицій в Індії - Ом Шрі Алакхпуріджі Сіддха Піта Парампари.