Після свого візиту до Грузії Вішвагуруджі відвідав Україну, ще одну прекрасну східноєвропейську країну, де «Йога в повсякденному житті» діє вже протягом багатьох років.

Київ

Прекрасна пора весняного цвітіння і сонячне світло зустріли людей, які брали участь в програмі Його Святості Вішвагуруджі Махешварананди в Києві, столиці України.

1704 sw ua030

5 квітня 2017 року в Ботанічному саду Києва Його Святість посадив Дерево Миру від імені Всесвітньої Ради Миру Шрі Свамі Мадхавананди. Вішвагуруджі висловив побажання, щоб українське суспільство жило в мирі та гармонії з природою і наголосив, що дерево було посаджено як символ захисту навколишнього середовища та підтримання миру. Він дав завдання бхактам (відданим) відвідувати дерево кілька разів на рік і допомагати підтримувати Ботанічний сад.

Коли дерево посаджено – це більше, ніж просто рослина, воно стає цілим світом для таких істот, як птахи і комахи, білки і миші.

1704 sw ua040

У Київському ботанічному саду є науково-дослідний центр з вивчення тропічних рослин, в тому числі і тих, які є рідними для Індії. Відвідувачі були ознайомлені з місцевою ініціативою «Спасіння птахів», а також проектом створення генного банку для збереження спадщини насіння. Його Святість прочитав лекцію в головному залі, розташованому в садах, і сказав, що забруднення є одним з найбільших ворогів природи - як в повітрі, так і в ґрунті і рослинах.

1704 sw ua020

Після цього прекрасного візиту і лекції Його Святість зустрівся з Послом Індії в Україні Х.Е. Маной Кумар Бхарти. Вони активно обговорювали цінність індійської філософії і культури, погоджуючись з тим, що дуже важливо надихати людей увсьому світі жити за принципом васудева кутумбакам - «весь світ - моя сім'я».

Ввечері Його Високоповажність Посол Індії відвідав публічну програму Вішвагуруджі в центрі «Inveria» в самому серці Києва і був запрошений виступити перед аудиторією.

1704 sw ua050

Свою лекцію Вішвагуруджі почав з інтонування мантр: АУМ і Ом карабіндісамюктам. Він наголосив на важливості поваги до Індії, яка дала назву великому океану і відома як «Мати Індія».

Розкриваючи сутність Йоги Його Святість торкнувся теми Cтворення, згідно якої поширення всесвіту почалося з множення Брахмана (абсолютний дух, всесвітня душа, першооснова всіх речей і явищ): еко хам бахушйямі - «Я один, а тепер я розмножуся». Потім з'явився резонанс (звук), який створив простір і світло. Звільнення від циклічності перероджень шляхом багатьох життів (chorasikachakra) можливе завдяки самовідданій дії, як описано в «Бхагавад-гіті» Шрі Крішною - йоги агни карма дагдані.

Публічна лекція завершилася демонстрацією Кхату Пранам, що являє собою послідовність асан з системи «Йога в повсякденному житті», яка активізує всe тіло.

У четвер, 6 квітня, Вішвагуруджі був запрошений виступити з лекцією «Духовність в сучасній Індії» перед студентами Києво-Могилянської академії Національного університету.

1704 sw ua051

Черкаси

Після проведених сатсангів та лекцій в Києві, а також зустрічі з Послом Індії в Україні, Його Святість Вішвагуруджі Махешварананда відвідав прекрасний новий Ашрам в Черкасах.

1704 sw ua060

На вітальному сатсанзі Його Святість визнав багатство природи Черкас та всієї України, яку називають «житницею» Європи. Далі він розповів про п'ять елементів (космос, повітря, вогонь, вода, земля), кожен з яких є святим аспектом життя.

У п'ятницю, 7 квітня, Вішвагуруджі був запрошений до Черкаської телерадіостанції «Рось» на інтерв'ю з журналісткою, протягом якого  глядачі також могли ставити питання. Його Святість торкнувся багатьох тем, зокрема того, як йога може допомогти в набуванні і підтримці гарного здоров'я і як її можна використовувати в якості засобу від депресії.

1704 sw ua080

«Відповідь для тих, хто страждає від депресії: мантра, практика пранаями і асан, здорова їжа, любов і розуміння членів сім'ї».

Він говорив, зокрема, про мир - як особистий внутрішній мир, так і мир в усьому світі. Були питання від аудиторії про релігію і духовність, а також про певні сімейні проблеми, які є частиною повсякденного життя людей у ​​всьому світі.

Останні дні в Черкасах були наповнені прекрасною темою «Медитація» в лекціях Вішвагуруджі. Його Святість пояснив, що медитація не може бути досягнута при інтелектуальному повторенні: «Я буду медитувати»; і немає необхідності «вчитися» медитації, так само як нам не потрібно вчитися спати. Медитація з'являється, коли наш підхід чистий і обставини правильні. Зручне сидяче положення тіла, спокійне середовище і чисте саттвічне харчування мають важливе значення.

Методи медитації можуть бути пасивними, коли ви йдете від своїх почуттів і занурюєтеся в свій внутрішній простір і активними, під час виконання карма-йоги (безкорисливого служіння іншим). Вішвагуруджі говорив про стани свідомості – пробуджений стан, стан сну і глибокий сон. Ми рухаємося між ними як маятник протягом всього нашого життя.

Вищий стан свідомості і наша кінцева мета - стати єдиними з Богом. «Коли Він був тут, мене тут не було. Коли я був тут, Його тут не було. Шлях любові настільки вузький, що двоє повинні стати одним»- так сказав святий Кабірдас. 

У неділю, 9 квітня, в останній день програми в Черкасах, Вішвагуруджі разом з групою відвідав парк, де чотири роки тому посадив Всесвітнє Дерево Миру.

1704 sw ua090 

Наповнені його словами мудрості і благословеннями, бхакти з України попрощалися з Вішвагуруджі і попросили його приїхати найближчим часом щоб надати їм даршан знову.